5 Mayıs 2009 Salı

"Hepimiz tatil için çalışıyoruz."

Bu slogan, dünden beri radyoda, gazetede rastladığım tatilsepeti reklamının sloganı. Gerçekten, durdum ve düşündüm. Bu deli koşuşturma neden? Bir lokma, bir hırka içinse gidersin bi' köye, zaten neredeyse bedavaya yer içersin. İdealizmi, çalışmayı, mesleği, üretmeyi sevmek de bir yana da... Eğer yiyip, içmeyeceksek, kazanmak, didinmek için bahaneler, hedefler bulmayacaksak neye yarar? İşin aslı, bir sonraki tatilin hayali bizi bütün kış ayakta tutuyor belki de.
Bazen düşünüyorum, gezecek, görecek sonsuz yer varken, bizim yıllık iznimiz en fazla 3 hafta...
Diyelim para çok... 3 haftanın herbirinde bir yere gitsen bile her yıl topu topu 3 yere gidebiliyorsun. Eh, bu kriz de son bulmazsa, sadece yaşamak, nefes almak için çalışır hale mi geleceğiz? Lütfen, hayır!..

İşte mesela aşık olduğum bir yer. Mutlaka gitmek istiyorum. Positano... Pazar günü, Ayşe Arman'ın röportajı vardı. Türk bir kadın, bir İtalyan'la evlenip, buraya yerleşmiş ve orada bir otel açmış. Kuantum muantum dileyeyim de bari, yukarıdan duysunlar... Ailecek gelmek istiyoruz size Positano :- )

Harika gözüküyor değil mi?

3 yorum:

Tibet'in annesi dedi ki...

biz tatil hayallerinden de vazgeçeli oldu bi bayaa :(
kuantum falan hak getire!!!

Prima Rima dedi ki...

Gerçekden harika görunuyor ve gercekden tatıl ıstıyorum ama tatıl için çalışmıyorum malesef ...tatilden daha öncelikli seyler beklıyor :(

Deniz dedi ki...

şu günlerde hep öyle... Ama günün anlam ve önemine istinaden dileyelim, şu krizler mrizler bitsin, bolluk, bereket gelsin