9 Haziran 2009 Salı

Hayatın her anı değerli!

Geçen senenin filmiydi bu sanırım. Ben dün gece digiturk'te seyrettim. Adam Sandler, bir şekilde istemediği olayları, anları ileri sarabileceği bir uzaktan kumandaya sahip olur. Akşam yemeğine misafir geleceğini öğrenince, biriyle karşılaşmak istemeyince, karısıyla tartışmaktan kaçmak istediğinde sürekli ileri sarar. Ama tabii kadere müdahale tehlikeli.
O ileri sardığında sadece cismen o anların içinde olur, hiçbir şey hatırlamaz. Sonrasında da, bir bakar ki, 3-5 her şeyi atlar olmuş. Alet kafasına göre ileri sarmaya başlamış.
Mesela bir kere sıcak su kesikken, banyoyu ileri sarar, hiç üşümeden yıkanmış olur, ama bir defa o konuyla ilgili ileri sarınca, hep o bölümü atlamaya başlar.
Böyle böyle bir gün bir gözünü açar ki, ileri aldığı bölümde artık babası yok. Bu ona tokat gibi gelir.
Bu süre içinde kaçırdığı şeyleri görür, oğlunun kocaman olduğunu, karısıyla arada boşandığını öğrenir. Kızını ise tanımıyordur bile...
Neyse ki, çok yaşlı da olsa annesini orada tekrar görme şansını bulur. Ve annesine sarılır, onu ne kadar çok sevdiğini söyler. Çalışmak için balayını erteleyen oğluna ise "asıl aile önemli, sakın balayını erteleme" mesajını verir. Kendine bu uzaktan kumandayı veren meleğe sorar "Niçin ömrümü ziyan etmeme izin verdin?" Meleğin yanıtı ise oldukça düşündürücüdür: "Senle tanıştığımızda sen ileri sararak yaşıyordun zaten..."
Çok anlamlı değil mi? Hayatın her anının değerini bilmemiz, anı yaşayabilmemiz ve uzaktan kumandalarımızı fırlatıp atmamız gerek.

1 yorum:

Prima Rima dedi ki...

Mutlaka izlemek isterim çok güzel anlatmıssın film izleme huyum yokdur ama canım çekdi belliki güzel bir filmmiş bu.