28 Temmuz 2009 Salı

Bu adam var ya...

Bu adam var ya… Trafik biraz sıkışır, hemen bunalıma girer, oraya buraya, ara yollara sokmaya çalışır beni, tam ne sabırsızsın diye çığlık atmak üzereyken aklıma gelir, hem benim, hem kızı için ne kadar sabrettiği ve hala nasıl sabırlı olduğu, yumuşayıveririm.

Bu adam var ya…
Yol boyu direktifler verir, sağa dön, sola dön, sağa yakın git, burada orta şeritten ayrılma, tam çileden çıkacak gibi olurum, hatta bazen çıkarım. Am
a bi gün gelir, öyle bulunmaz bir adresi eliyle koymuş gibi bulur ki, GPS gibi oluşuna şaşar kalırım.

Bu adam var ya…
Taaa 1 hafta sonrayı planlamak ister. Bu cumartesiden sorar
, gelecek cumartesi naapıcaz? Ya bi dur, bi spontan yaşa derim. Ama sonra… Bir yere gideceğimizde, benim hiç aklıma bile gelmeyen detayları düşünüp, otoparkından, hava-yol durumuna kadar her koşulu öğrenerek yaşamımızı kolaylaştırır, organizatörlüğüyle rahatlarım.

Bu adam var ya… Fenerbahçe hastasıdır. Maça gittiklerinde yaptıkları şeyleri a
nlatır, inanamam, hatta renklerinden dolayı Mc Donald’s bile görmek istemediklerini söyler. Amma fanatiksin diye düşünürüm, sonra flört ettiğimiz günlerden beri maç gününe denk gelen planları ertelemeyip, dışarı çıktığımız gelir aklıma, gülümserim. (Benimleyken radyodan dinlemek zorunda kaldığı maçlari, ya da Mecidiyeköy’de(!) bir yerde FB-GS maçı seyrettiği günleri ise ayrıca sevgiyle anarım.)

Bu adam var ya… Cep telefonunu elinden düflürmez, üffff diye telefonu kapıp camdan atmak istemişimdir kaç kez. Ama öyle hatırşinastır ki, hiç kimsenin özel günlerini, bayramlarını, seyranlarını atlamaz, acayip takdirimi kazanmıştır bu konuda.
Bizim de tüm özel günlerimizi neredeyse benden iyi bilir. İlk tanıştığımız güne kadar… Hafızası inanılmazdır.

Bu adam var ya… Her gün 18.00-19.30 ara
sı (kendisi Yaz'ı dışarıda gezdirirken oluyor bu süre) devamlı arar, nerede olduğumu, yaklaşıp yaklaşmadığımı sorar. Ben yolda giderken çantanın içinde kah telefonu ararım, kah bulup koltuğun altına düşürürüm, kah kalbim sıkışır trafik sıkıştı diye… Telefonu açtığımda aloo’mdan sesimdeki stresi anlar, ama yine de sorar:”neredesin?” Ama bazı gün de, en canımın sıkkın olduğu gün, telefonum çalar, kendimi iyi hissettirecek bir şey söyler, hep arkamda olduğunu bilmek yüzümü gülümsetir.

Bu adam var ya… Bazen ben bir şey anlatırken, bir bakarım gazeteye, bilgisayara ya da televizyona kaptırmış, ne demişim duymamış bile. Hatta abuk sabuk bir şey söylerim, yarın kar yağacak gibi mesela, bakarım dinlemiş mi diye? Bazen çıtı çıkmaz, duymamıştır. Bazen de beni şaşırtır, hiç dinlememiş sanırken 5 gün sonra anlattığım şeyle ilgili bir şey söyler. Meğer çaktırmadan duymuş her şeyi derim, şaşırır kalırım.
(Biraz İnönü gibi belki de)

Bu adam var ya… Aldığım hediye, üzerine küçük geldiğinde bile sevinmesini bilir.


Bu adam var ya… Çalışma arkadaşlarının söylediğine gore esip gürler, işini dört dörtlük yapar. Ama 10 yıldır benim yanımdayken sesinin yükseldiğini hiç duymadım.


Bu adam var ya…
Muhtemelen bu yazıdaki bu adam(!) lafına ve cümlelerin ilk kısımlarına odaklanır ilk başta…


Ama bu adam var ya… Çok tatlıdır, komiktir ve ben onu seviyorum. İyi ki doğmuş bu adam

Bu da küçük bir armağan:

11 yorum:

Tibet'in annesi dedi ki...

Murat'ın doğumgünümü bugün?

Mutlu yıllar o zaman, nice senelere.
hep sevin böyle birbirinizi :)

lian dedi ki...

İyi ki doğdun muraaaattttt, güzel senelere :=))

bestofbeste dedi ki...

cok seviyorum abicim seni. cok yaşa emi... nice senelere.

bu arada yine gozlerimi doldurdun abulam. senin de bu guzel yazi icin yuregine saglik. hep birlikte, hep mutlu olun. tuzluk-biberlik sizi :p

funda dedi ki...

"Bu Adam Var Ya" ya nice yıllar mutlu sağlıklı sizlerle uzun sağlıklı ömürler :)

ELİF dedi ki...

Mutlu yıllar, hep mutlu olun emi...

Tarkanın Annesi dedi ki...

İyiki bu adamlar var hayatlarımızda herşeye rağmen bizi düşünen bu adamlar.Dün eşiminde dediği gibi seni beni kadar kim bu kadar çok düşünürki? gerçi ardından kıymetimi bil ona göre demeyi de ihmal etmöeyecek kadar megalomanızda aynı zamanda ama gerçektende bu adamlar iyiki varlar.

Murat dedi ki...

merhaba ben BU ADAM. arkadaşlar hepinize teşekkürler ama özellikle sevgilim,sırdaşım,ortağım,arkadaşım,yaşama beni sıkıca bağlayan ve bana hayattaki en büyük hediyeyi veren canım.. iyi ki varsın

ramazan dedi ki...

aman,bizde bir ata sözü vardır er'ini çok övme diye.(şaka tabii)
murat'ın doğum günü kutlu olsun.allah mutluluğunuzu bozmasın.böyle güzel yazılar yazın ki dostlar sevinip mutlu olsun.
sevgiler gençlere.

iskorpit dedi ki...

BU ADAM ŞU ADAM....BİRAZ ZAYIFLASIN TOMBİK ADAM.NİCE SENELERE.SEVDIKLERİNLE....buyuk yazdımkı gozune batsın dıye...

Deniz dedi ki...

: ) Herkese teşekkürler. Mert, pazar günü ektin bizii!!!!!

Nilsu'nun annesi dedi ki...

O adama ve sana ben de gecikmiş bir mutlu yıllar dilemek istedim... Sevginiz daim olsun...