21 Ağustos 2009 Cuma

Ajda-Tarkan düeti, açıkhava izlenimleri
• Ajda, 'taş'tı bi kere... Baştan onu söyleyeyim. Şımarık bir kız edasıyla ayağım da kırık zaten, spor da yapamadım, birkaç kilo da aldım galiba falan dedi ama... Alkışı alıp, yok canım taş gibisin mesajını almak için yaptı fikrimce.

• Konserin başında zırt pırt kostüm değiştirmeye gitti, bir türlü seyircü olaya kaptırık olamadı ilk başlarda...

• Artık bacağı kırık diye mi bilmem, ama eski seyrettiğim performanslarına göre daha bi' dağınık, coşkusuz geçti bir noktaya kadar... (Neyse ki misafir sanatçı Tarkan geldi, toparladı.)

•Yakışıklı Kübalı bateristin Ajda giyinmeye gittiğinde seyircileri hadi şimdi sağ taraftakiler , şimdi sol taraftakiler diye eğlemeye çalışması müsamere gibiydi, olmadı yani.

• Tarkan sahneye geldiğinde bir an korktum, millet Tarkan kalsın diyecek diye.... Bu arada Tarkan'ın yeni saçları 80'lerden esinlenilmiş gibi... Boy George, Spandeu Ballet, Duran Duran tiplemelerini hatırlattı. Ama güzel olmuş bence.

• Ve öküzcan seyirci modeli. Konser kültürü hiç oturmamış bu millette. Konser yol geçen hanı sanki... Daha 20. dakikada sürekli bir hareket, girenler ,çıkanlar... Yahu daha yeni oturduk, hemen mi çişiniz, sigaranız geldi. Ve konser daha bitmeden, kuyruğa takılmamak için yarım saat önce mekanı terketmeye çalışanlar... Ne bize saygıları var, yani kalanlara, ne de sahnedeki insana... Görünüyor mudur ışıklardan bilmem ama görünüyorsa çok sinir bozucu.
Ama yerli konserle , yabancı konser seyircisi arasında dağlar kadar fark var. Cohen konserinde insanlar, son anına kadar konserin tadını çıkarttılar. İki sanatçıyı karşılaştırmıyorum ama para verip, beğenip, sevip gelmişsin sonuçta...

Netice, Ajda'nın bende kredisi var, severim kendisini :)

NOT: Görüntü harika:))) Ajda çok iyi görünüyor oturduğumuz yerden. Çekim müthiş.
Üç cümlenin hangisi yalan? c) Hepsi:)))))

4 yorum:

Tibet'in annesi dedi ki...

konser bahane, dostluk şahane şekerim, sevdiğin insanlarla birlikte olmak en güzeli :)

Bellek Kutusu dedi ki...

Şu şık olayı süpermiş:)

funda dedi ki...

şimdi orada olmak vardı anasını satayım :)

yalnız şu hiç bir kültürün yerleşmesine izin vermeyen halkıma da ayrıca şaşkınlıklarımı gönderiyorum...

ikiz Bebek dedi ki...

sonuçta konsere gittin,kulaklarının pası gitti,ohh miss gibi
sevgiler