6 Ağustos 2009 Perşembe

"sen kim olurdun?"

"Sen kim olurdun? Eğer kaçıp gidebilseydin, farklı bir insan olsaydın..." Şu an okuduğum kitapta, Samantha bir takım talihsizlikler sonucu kendini Londra'daki harala gürele yaşamından kaçmış, şehir dışında, bir köyde farklı bir kimlikle yaşar buluyor. Daha önce bir tarlayı yakından bile görmemişken, bahçede ahududu topladığı bir anda yanındaki arkadaşa soruyor bu soruyu!
Düşünüyorum... Kim olurdum değil de, nerede olurdum diye... Şöyle bir sahne geliyor gözümün önüne.
Yemyeşil bir bahçe... Ben tiril tiril beyaz bir elbise giymişim... Etrafta yoga yapan, meditasyon yapan insanlar var. Herkesin yüzü gülüyor. Ben burayı işletiyormuşum. Ama aynı zamanda da burası evimmiş. Elimde naneli limonatamla huzur içinde seyrediyorum onları. Sonra ders bitiyor. Ben Deniz'den öğreneceğim vişne likörünü ikram ediyorum onlara... İçeriden yine tiril tiril elbiseli küçük bir kız çocuğu fırlıyor, koşarak geliyor boynuma sarılıyor. İnsanlara selam veriyor, gülücükler atıyor...
Gün batımında, herkes dağıldıktan sonra da, babamız gelmiş, bahçede dostlarımızla güzel bir yemek yiyoruz. Mis gibi kokulu domateslerimizi, salatalıklarımızı tadıyoruz. Ev yapımı şarabımızı açıyoruz. Nasıl? Epey kaçtım galiba şu an buradan!

7 yorum:

lian dedi ki...

Ben de o güne kadar Reiki master olup şifa dağıtabilir miyim ordaaa :)). Karın tokluğuna ve 2-3 tane beyaz elbiseye orda yaşamaya razıyım :)))

Deniz dedi ki...

tabii kızım, akşam da şarap içices hem de en güzelinden :)

Murat dedi ki...

hop hop nereye..unutulduk galiba ????

Deniz dedi ki...

hop hop sonuna kadar oku!!!!!

Bellek Kutusu dedi ki...

Ben yoga falan yapamam ama vişne likörü içip bahçede yan gelip yatmaya gelebilirim derhal.
İmza: Fırsatçı Kutu

* ஐ * : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : * ஐ * dedi ki...

Beni de al yahu feci hastayım buralarda :(

Deniz dedi ki...

kutucum yaaa, aşk olsun, sizlerle güzelleşecek orası!

Eda, geçmiş olsun, lian'la ben sana reiki yaparız orada bişeyciğin kalmaz.
Aaaa sen de reiki yapıyordun yanlış hatırlamıyorsam zaten.POzitif güçleeeeer birleşelim :)))