26 Eylül 2009 Cumartesi

Blog yokken...

-Diş fırçalamaya başladık. Tabii öyle macunlu falan değil, maksat elimiz alışsın. Şimdi artık hadi dişimizi fırçalayalım deyince, koşa koşa banyoya gidiyor, sonra eline alıp fırçalamaya başlıyor. Bazen bana da işaret ediyor, hadi sen de fırçala diye...(İlk sefer çok komikti, diş fırçası ya, içinde fırça kelimesi geçiyor ya, saçını taramaya kalktı onunla:-)))
- Aşkım benim... Tam sevgi pıtırcığı oldu. Birini öper, sarılır. Hemen yanındakiler kırılmasın diye gider onlara da cici yapar, yanağını okşar. En son dün, Gül ablası elektrikli süpürgeyi çalıştırdı salonda, en sevdiği şeylerden biri. İçeriye koşacak ama beni bırakıp gidecek, kırılmayayım diye, geldi yanağımı okşadı, teselli etti, öyle koştu gitti...
-Gül Ablası, yemek yemeyince falan ühüüüü diye ağlıyormuş gibi yapıyormuş. Gül abla nasıl ağlıyor diyoruz. Ühüüüü diye taklit edip, elini gözlerine kapatıyor.
-Baban nasıl gülüyor kızım diyince babasının taklidini yapıyor.
-Eğer sokaklarda gafil düşüp, arabadan indirirsek, yandık. Bir daha oturtmak mümkün olmuyor. Hadi oturmasın, elimi de tutmuyor. Kendi kafasına göre gitmek istiyor. Özgür Willy...
-Bir top hastası. Bugünlerde evdeki bebeklerin, vesairenin yüzüne bakmıyor. Varsa yoksa top...
Futbolcu gibi top peşinde koşup duruyor.
-(Nazar değmesin, tahtaya vurun.) Gece yarısı sütü bitti: )
-Bayram sabahı eğlence olsun diye el öpmeyi öğretmeye çalışmıştım. Ama bir sabahta öğrenilecek şey değil tabii. Bayrama yetiştiremedik, ama sonra bir baktım, iki gün sonra almış elimi öpüyor. Çok komik bir görüntü:))) El öpenlerin çok olsun bidiliğim benim.
-Ben ne mi alemdeyim. Aşkım her geçen gün büyüyor. Baktıkça içime sokasım geliyor conconumu. Geliyor boynuma sarılıyor ya... Zamanı durdurmak mümkünmüş meğer.

(Blog molası fena oldu. Yukarıdaki konularla ilgili çektiğim fotolar ajansta kaldı. Ben izinde, evdeyim, bööyle yazdım koydum artık naapalım. Bu arada blog fotoğraf çekme konusunda acayip motivasyon sağlıyormuş meğer. Geçen hafta fark ettim ki, hiç foto çekmemişim.)

3 yorum:

ELİF dedi ki...

Ağlama taklitini Rüya da yapıyor.Çok tatlı zamanları bunların şimdi ya...

ikiz Bebek dedi ki...

tebrikler,gece sütü olaylarını nasıl bitirdin?

Deniz dedi ki...

:) Valla alıştığı saatlerde uyanınca su veriyorum, tekrar emziğini takıyorum. Giderek de daha ileri saatlerde uyanmaya başladı. İnşallah böyle gider.