4 Eylül 2009 Cuma

Tarihte bugün...

4 Eylül 2003... Sabah... Daha hala perdeler gelmemiş. Perdeci bizi son güne kadar oyalamış. Eve gidip perdecileri bekleyip, onların takılmasını bekledikten sonra Ataköy'den yola çıkıp, taaa Tarabya'daki kuaföre gitmemiz, makyajı saçı yetiştirmemiz gerekiyor. (yıllardır vazgeçemediğim kuaför Tarabya'daysa ne yapayım, el mahkum.)
Perdeler takıldı. Eve geldik. Bu arada malum olaya katılmak için Amerika'dan dayım ve Amerikalı eşi gelmiş. Bizde kalıyorlar. Tam çıkmamız gerekiyor derken, Amerikalı yenge, onların ulusal rahatlığı içinde sporumu yapmam lazım öyle çıkalım diyor. Allahım inanamıyorum, evlenmeye yetişmeye çalışıyorum, ama yengenin sporunu bekliyoruz.
Neyse, bunu da atlatıyoruz. Hep beraber Tarabya'ya gidiliyor. Saçlar-makyajlar ucu ucuna tamamlanıyor, ama gelin ve damat önden fırlamalılar ki herkes gelmeden, kimseye gözükmeden içeri girebilsinler. Yola çıkıyoruz, zaten heyecan dorukta... Bir telefon, Amerikalı yenge! Akşama giyeceği ayakkabıları bizim içinde olduğumuz düğün arabasının bagajında kalmış. Geri dönüyoruz. Haaaa bu arada, mevsimden sebep, yağmur çiselemeye başlıyor. Hatta bir ara epey de hızlanıyor. Senenin ilk yağmuru. Ayakkabıları apar topar veriyoruz. Yeniden yola çıkıyoruz. Yağmurdan dolayı trafik sıkışıyor. 20.00'de kokteyl, biz 19.00 küsürlerde hala yollardayız.
-Hadi kavga falan edelim bari diyorum, heyecanımız yatışsın.
Arabayı süren tanıdık, dikiz aynasından şöyle bir garip garip bakıyor. İki manyak birbirini bulmuş diye sanırım.
Ve sonunda ulaşıyoruz. Bekleme faslı bitip aşağı ineceğimizde bir bakıyoruz merdivenin başında meşale taşıyan görevliler. Oysa bu bize çok arabesk geliyor ve istemediğimizi söylemişiz daha önce. Aşağıdan başlar yukarı doğru çevriliyor, biz meşaleleri geri yolluyoruz. İmzadan sonra dans ettiğimiz şarkı, bize inanılmaz uzun geliyor. Dans ediyoruz ediyoruz, bitmiyor.
Gecenin gerisi göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor.
500 kişiyi gelirken ve giderken öptükten sonra yine de eğlenmeye vakit bulabiliyoruz. Hiç ağır takılmıyoruz, kendimizi kasmıyoruz ve doyasıya gecenin tadını çıkartıyoruz sevdiklerimizle...

6 yıl önce...

9 yorum:

Tibet'in annesi dedi ki...

Daha nice senelere arkadaşım.
Her şeye rağmen mutlu, sağlıklı, deli dolu...

mermaid dedi ki...

Nice yıllara sevgili Deniz ve Murat..Vestel'den bir toplantıdan taaa nerelerden dönüp, kuaföre gidip koşturarak geldiğimi hatırlıyorum ama malesef Derin'in ateşi yükseldiği için acele ile girip çıkmış o keyfi sizinle yaşamayı başaramamıştım. Aynı deli doluluk hep olsun hayatınızda:)Seviyorum sizi.

Bellek Kutusu dedi ki...

Sevdiklerinle nice güzel senelere Deniz:)

ELİF dedi ki...

Denizciğim yıldönümünüz kutlu olsun.Amerikalı yengede olsaydı keşke bu kutlama gününüzde:))))

Sen Gelince dedi ki...

Nice nice yıllarınız olsun birlikte, sevgiyle:)

Ha bu arada ben burdan strese girdim okurken, seni düşünemiyorum:)

Nisanur'un Masalı dedi ki...

nice seneler daha birlikte, mutluluk ve sağlıkla birlikte olun.

ikiz Bebek dedi ki...

nice senelere.her gününüz aşk dolu olsun.

İrem dedi ki...

Nice mutlu senlere olsun deniz'ciğim. Yenge süpermiş gerçekten :)

denizanasi dedi ki...

nice senelere:)