15 Ekim 2009 Perşembe

Dengeler..."Evrende her şey ince bir denge üstünde... Bütün ilişkilerimiz nasıl da hassas bir nokta üzerinde yükseliyor. Sağa ya da sola yapacağımız fazladan bir oynama deprem etkisi yaratma gücüne sahip. Kelebek etkisi gibi.
Patronunla, arkadaşınla, sevgilinle, çocuğunla, anan-babanla, altındaki çalışanınla... Kurduğun her ilişki kendi kurallarını, kendi manifestolarını getiriyor beraberinde. Tek başına yükselen, zirvesine kimseyi yanaştırmayan asi bir dağ olmayı da seçebilirsin, irili ufaklı çakıl taşlarını etrafında toplayarak uyum içinde akabilirsin de hayata.
Hepsi senin seçimin, senin sorumluluğun. Bütün cevaplar senin içinde..." Kişisel gelişim uzmanı bunları söyledikten sonra koltuğunu itti, ayağa kalktı. İçerideki adamı kapıya doğru yönlendirdi ve kocaman bir gülümsemeyle:"Borcunuz 200 TL" dedi...
Adam, serin rüzgarı yanaklarında hissettiğinde aklından şunlar geçiyordu. "Ne kadar doğruydu tüm söylenenler, tespitler, yönlendirmeler... "Muzipce gülümsedi kendi kendine. "...ama keşke zaten içinde olanı çıkartmak için 200 TL vermesi gerekmesiydi..." Ayağı tökezledi arnavut kaldırımında, tekrar dengesini kurduğunda ellerini cebine soktu, ayakkabısının ucuyla küçük taşları şöyle bir savurdu ve ıslık çalarak Fransız Sokağı'na giden yolda kayboldu.


Öykü atölyesinin fotoğrafın dili çalışması için yazıldı....

1 yorum:

bestofbeste dedi ki...

Nefis nefis. Diline saglik. Cok guzel yazmissin yine