21 Ekim 2009 Çarşamba

Uf oldu!

....Dün sabah 11 civarında evi aradığımda annem çıktı karşıma, önce hiç aklıma bir şey gelmedi, herhalde otomatik olarak annemi çevirdim galiba dedim. Naber derken, annem dedi ki, kız düşmüş beni apar topar çağırdılar. Beynim uyuştu o an sanki... Ne?Nasıl yani? Nerden?Nasıl?
Evde temizlik vardı bu arada, Gül ablası da süt hazırlamaya gitmiş. Küçük aşkım, CD'lerle oynarken, üzerine basmış düşmüş, başını sehpaya çarpmış. Annemi öyle bir aramışlar ki, kadının yüreği ağzına gelmiş, cep telefonunu falan kırmış yanlışlıkla düşürüp. Arayıp, "Çabuk gel, Yaz düştü, başı yarıldı" demişler...
Neyse annem hemen aldı, sağlık ocağına götürdü, ilk etapta. Çizik mi, yarık mı, dikiş lazım mı diye sormaya? Babası ve ben de yola çıktık aynı anda eve doğru... Bu arada rahat rahat yazıyorum dikiş falan diye... İlk duyduğumda, dikiş mi diyip şoka girdim. Uzakta da olunca insan hayal edemiyor nasıl bir şeyle karşılaşacağını.
Çıktım yola... O sırada sağlık ocağından haber geldi, ordaki kadın haliyle çok fazla karışmak istememiş, aman iz kalır belki hastaneye gidin, belki dikiş atarlar demiş. Hadi bakalım, kafayı yer misin, yemez misin?
Acıbadem acile girdiğimizdeki sahne çok sinirdi. Bir baktım benim conconumu almışlar, yatırmışlar sedyeye, kafasında 100 kişi, biri tutuyor, biri bişeyler yapıyor. Bizimki çığlık, çığlık, tekme atıyor. Önce dikiş falan atılıyor sandım, bizi beklemeden... Bağırıyorum, noluyor diye?
Neyse ki doktor dikişe gerek görmemiş, yapıştırmışlar yarayı, bantlamışlar. Kaşının hemen altı...
Bizi görünce, kucağıma gelince bir rahatladı, kendini güvende hissetti ve sabahtan beri ağlamaktan yorgun kucağımda uyayakaldı. 3 gün bantlı dolaşacak, çıkartmaya çalışmazsa...
Offff diyorum, Allah beterinden saklasın. Geçen gün korku yazısı yazmıştım. Korku bu işte...
Bu arada eve vardığımızda, kadın başladı ağlamaya. Sakın yanlış anlamayın, dikkat etmiyorum diye düşünmeyin, çok kötü oldum dedi.
Ya aslında, olacak her yerde oluyor, sadece anne uzaktayken yüreği pır pır oluveriyor işte...
Allah hepimizin çocuğunu korusun, gözetsin, kazalardan korusun.

18 yorum:

Tibet'in annesi dedi ki...

Çok geçmiş olsun Denizcim. Onların acıları bizim acımız oluyor, onu görene kadar neler çektiğini o kadar iyi tahmin ediyorum ki... Allah beterinden korusun...

defneyleyasamak dedi ki...

çok geçmiş olsun. aynı şeyi biz yaşadık bu yaz. ne kadar üzülüyor insan iyi bilirim...

KiMbırly dedi ki...

çok geçmiş olsun, çocuklar öyle büyüyor kötü birşey olmasın da. bizim de var bir veletimiz elimizde büyüdü öyle sürekli düşüyor vuruyor kafasını. bizim de aklımız çıkıyor tabi ama ne kadar dikkat edersen et oluyor böyle kazalar. hele bir de çocuk emanetse o daha bir kötü oluyor.

özle çetinkaya dedi ki...

denizcim canim çok geçmis olsun, keske olmasaymis ama en kötüsü bu olsun...
sevgiler

Bellek Kutusu dedi ki...

Büyük geçmiş olsun Deniz'cim, benim okurken içim ezildi, seni düşünemiyorum bile:(

iskorpit dedi ki...

benim aşkıma nazar değdi galiba.elemtere fiş kem gozlere şiş şiş...heralde o anda bende orda olsaydım hasteneyi yıkmışmdım acaba...

Sen Gelince dedi ki...

Benim burdan içim pır pır etti Deniz'cim... Uzakta ne kadar çaresiz hisseder ve neler düşünür insan kimbilir??? Çok geçmiş olsun... Öpüyorum Yaz'cığımı:)

ikiz Bebek dedi ki...

Denizciğim çok çok geçmiş olsun.İnsanın canı yanıyo.

Kaymaklı Kadayıf dedi ki...

Çok çok geçmiş olsun.Bazan "an" oluyor bir vukuat oluyor, bizim yanımızdayken bile,hastaneye gidene kadar ölüp ölüp dirilmişsindir,ben de hiç soğukkanlı olamıyorum bu durumlarda.Bununla geçmiş olsun neyse.

Deniz dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Deniz dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Deniz dedi ki...

Geçmiş olsun dileklerinize çok teşekkürler...
Cuma bantlar da açılsın, iyice 'geçmiş olacak' : )

İLKAY dedi ki...

Çok geçmiş olsun çok...

ELİF dedi ki...

Hele de sen yanında değilken olması...Ne kadar üzülmüşsündür...Çok geçmiş olsun denizciğim.

Deniz dedi ki...

saol ilkaycım...
...evet Elifcim hastaneye nasıl gittiğimi bilemedim

Gaye dedi ki...

Çok geçmiş olsun..benimde olım kaşını yarmıştı 1,5 yaşındayken. dikişi genel anestezi yamadan lokalle, 3-4 kişi tutarak yaptılar. Ama çok hırpalandı, yoruldu ve korkmuştu..izi kaldımı derseniz plastik cerrah atmasına rağmen kaldı. kaşın içinden geçen dik bir izimiz var.büyüdükçe küçülüyor ama. daha beteri olmasında. içinizi ferah tutun..

denizanasi dedi ki...

ay şimdi okudum :( çoook çoook geçmiş olsun. valla allah korumuş gerçekten..tam göz civarı...

gulenyuz dedi ki...

Canlarım çok geçmiş olsun.Haberi alır almaz çok üzüldüm.Allah başka rahatsızlıklar vermesin.Tabi bu kadar şeker bir kız,tam bir cimcime olunca bizim prensesimize nazar değdi.İnşallah bu ilk ve son olur.Dilerim her an, her dakika dört bir yanında melekler olur ve onu bütün kazalardan ,belalardan korur.