17 Ekim 2014 Cuma

Kokusuz ilaçlama


Hamam böceği ilaçlaması

Hamam böcekleri yaşadığımız yerlerde karşılaşmayı hiç de istemeyeceğimiz haşerelerdir. Eğer hamam böceği sorunu yaşıyorsanız hamam böceği ile mücadelede nelere dikkat etmek gerektiğini iyi öğrenmek lazım.
Öncelikle hamam böceği olsun diğer farklı haşereler olsun her türlü böcek ilaçlama hizmetinde etkili bir çözüm isteniyorsa profesyonel bir hizmet alınmalı. Çünkü haşerenin türüne ve yaşadığı yerlere göre ilaçlama yöntemleri farklılık göstermektedir.
Böcek ilaçlama hizmeti verecek ekibin iyi eğitim almış olması zaten olmazsa olmazdır. Bunun dışında mekanda keşif yapmak ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak nasıl bir yöntem seçileceği konusunda kritik öneme sahiptir. Ev sahibi keşif yapan ekibe doğru bilgi verirse o kadar doğru bir yöntem izlenir.
Teknolojik ekipmanlar ve kullanılan kimyasallar da hem etkili bir sonuç için hem de insan ve çevre sağlığı açısından önem taşımaktadır. Günümüzde hamam böceği ile mücadelede iki yöntem uygulanmaktadır; spray uygulama ve jel uygulama...
Spray uygulamada en son teknolojik kimyasallar kullanıldığında koku olmaz ve insanlara zararı dokunmaz. Ancak yine de tedbir amaçlı olarak bebek ve evcil hayvanların uzak tutulması önerilir. Spray uygulamada ev sahibinin dikkat etmesi gereken kural kapı pervazları, süpürgelikler, dolap arkaları gibi hamam böceklerinin aktif olduğu alanların 30 gün süreyle ıslak temizliğinden uzak durmasıdır. Çünkü hamam böcekleri kokuyla değil ilaçla temas ettiğinde ölürler. Erken yapılan temizlik hamam böceklerinin hepsinin ölmemesine neden olacaktır.
Bir diğer yöntem de jel uygulamadır. Hamam böceklerinin görüldüğü yüzeylere, çatlak, yarık, delik, köşe ve elektronik ekipmanlara özel bir jel tabancası ile uygulanır. Jel uygulama hamam böceklerinde domino etkisi gösterir. Jeli yiyip yuvaya giden böcek ve onun dışkısı ile beslenen diğer hamam böcekleri de jelden etkilenip öleceklerdir.


Bu bir tanıtımdır. 


Hiç yorum yok: