18 Aralık 2015 Cuma

Cumanın favorileriDün akşam, evde bi takım etkinlikler yaptık. Yaparken birden aklına geldi, anneee youtube kanalı açalım dedi. Şimdi hatunun bir youtube kanalı var. 


Gelelim cumanın favorilerine...
............


Diyelim diyettesiniz, elma mı yeseniz daha iyi, armut mu? Hangisi daha kalorili? Karşılaştırmak için harika bi sayfa... 2 yiyeceği yazın, karşılaştırın.

....................

Cumanın 2.favorisi bir hikaye bayıldım.

Bir kafes ve 5 maymunla başlıyor hikaye, ya da deney. Kafesin içinde 5 maymun, yukarıdan asılmış muzlar ve altında da bir merdiven var. Çok geçmeden maymunların bir tanesi muza doğru yöneliyor. O muza yönelir yönelmez, diğer maymunların üzerine soğuk su sıkılıyor, sırılsıklam ıslanıyorlar.

Bir iki defa bu tekrarlanıyor. İçlerinden muza yönelen oldu mu, kalanlar ıslatılıyorlar. Bir süre sonra, maymunlar içlerinden muza yönelen oldu mu ona saldırıp, engellemeye çalışıyorlar. Zaten kimse muzlara yönelmiyor, dayak yememek için.

... Sonraaaa içlerinden biri dışarı çıkartılıp, yeni bir maymun konuluyor. Yeni maymun saldırıdan habersiz olduğundan muza yöneliyor, diğerleri onu hırpalıyor. Tek tek bütün maymunlar, dışarı alınıp, yerine yenisi konuluyor. Bir süre sonra su sıkılmasını hatırlayan tek maymun bile kalmıyor içeride. Ama muza yönelen herkese saldırmaya devam ediliyor. Kimse neden saldırdığını bilmiyor aslında.

Çok çok enteresan değil mi? Öğrenilmiş çaresizlik gibi bişi...


..................

Bir kızın babasında ihtiyaç duyduğu 7 şeyi yazmışlar  şurada
: 1. Onun hayatına, hobilerine dahil olması.
2. Güzel bir evlilik modeli sunması. 3. Onu desteklemesi. 4. Kendine güven yaratması, cesaretlendirmesi. 5. Koşulsuz sevgi 6. Ruhsal rehberlik 7. Pozitif rol model olması.

..............

Gün içinde hiç ama hiçbir şey yapmadan, telefona da bakmadan durduğunuz oluyor mu? Bakın burada 2 dakika durma egzersizi var : ) Hadi deneyin.

.............

İyi hafta sonları...Hiç yorum yok: